Skip to main content

Metoda Batii Strauss. Inspiracje do zabaw i zajęć w przedszkolu

Dostęp do szkolenia
Niezarejestrowany/-a
Cena
198 zł
Uzyskaj dostęp

Muzyka w przedszkolu powinna być obecna każdego dnia. Wykorzystując formy wychowania muzycznego takie jak śpiew, ruch, słuchanie, grę na instrumentach oraz tworzenie, nauczyciel skutecznie kształtuje wrażliwość estetyczną dziecka, doskonali jego umiejętności wokalno-ruchowe i wprowadza w świat wiedzy. Spośród różnych gatunków muzycznych szczególną wartość przypisuje się muzyce klasycznej, która pomaga między innymi odprężyć ciało, uspokoić oddech, skuteczniej zapamiętać nowe informacje, zaktywizować słuchacza do działania.

Jak zatem bawić się muzyką poważną z małymi dziećmi? Druga część szkolenia z metody Batii Strauss zawiera nowe pomysły zabaw rytmicznych, ruchowo-tanecznych, zabaw z instrumentami, a także pokaz wspólnego muzykowania i doświadczania muzyki.

Dzięki uczestnictwu w szkoleniu:
  • Poznasz utwory muzyczne Chopina, Straussa, Mozarta, Czajkowskiego, Gosseca  i innych.
  • Doświadczysz aranżacji utworów muzycznych pod względem rytmicznym, brzmieniowym i instrumentalnym.
  • Dowiesz się, w jaki sposób tworzyć wątek  tematyczny do zabaw rytmicznych, ruchowych i gry na instrumentach.
  • Doznasz przyjemności i satysfakcji ze wspólnego muzykowania i koncertowania z dziećmi.
  • Odkryjesz  możliwości wykorzystania różnych przedmiotów do zabaw ruchowo-rytmicznych.
  • Rozwiniesz własne kompetencje muzyczne w zakresie melorecytacji i ekspresji ruchowej.
  • Zdobędziesz gotowe pomysły na prezentację umiejętności swoich wychowanków.

Szkolenie pokaże, w jaki sposób zachęcić do słuchania muzyki klasycznej, aby nie zniechęcić małego odbiorcy.

Małgorzata Koc

Jestem nauczycielką przedszkola, doradcą metodycznym w zakresie wychowania przedszkolnego, wykładowcą, autorką licznych materiałów metodycznych dla nauczycieli uwzględniających wszechstronny rozwój dziecka w oparciu o efektywnie dobrane metody pracy. Prowadzę autorskie warsztaty z zakresu zabaw twórczych inspirowanych ruchem, muzyką, wierszem i obrazem, a także warsztaty z zakresu metodyki wychowania przedszkolnego zwłaszcza zajęć umuzykalniających w przedszkolu. Ostatnio zafascynowana jestem zabawami słowno-ruchowymi, które stały się inspiracją do napisania innowacji pedagogicznej pt. „Pokazywane wierszyki jako narzędzie pracy nauczyciela”.

Zapraszamy do skorzystania z naszego szkolenia. Za pierwszym razem wymagane będzie przechodzenie przez lekcje według zadanej kolejności. Po ukończeniu danej lekcji możesz do niej wrócić w dowolnym momencie, kiedy tylko zechcesz! Gdy już poznasz wszystkie treści i prawidłowo odpowiesz na pytania testowe, będziesz mieć możliwość pobrania zaświadczenia ukończenia szkolenia!

Czy chcesz mieć dostęp do wszystkich szkoleń EduAkcji z zakresu wychowania przedszkolnego na jednej platformie? Skorzystaj z kodu rabatowego platforma20, który obniży cenę regularną aż o 20% za dostęp do ponad 20 szkoleń.
Poznaj wszystkie nasze szkolenia: www.edu-akcja.pl/tematyka/

Ocena szkolenia

0.0
Średnia ocen
Liczba ocen: 0
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Podziel się swoją opinią na temat naszego szkolenia!
No Reviews Found!
Show more reviews
Podziel się swoją opinią na temat naszego szkolenia!